Mehmet DÜKKANCI

  • On 6 Ocak 2020
Mehmet DÜKKANCI Fuarista'nın Kurucusu

Mehmet DÜKKANCI

Mehmet DÜKKANCI

1971 – İskeçe (Xanthi) Yunanistan doğumlu olan Mehmet DÜKKANCI Boğaziçi Üniversitesi İşletme 1998 mezunudur. Askerlik sonrası, 2000-2001 yılları arasında basın mensubu olarak çalıştı. 2001 -2003 yıllarında Aydınlatma Sektöründe İhracat Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Şirketini 4 yurt dışı fuarına götürdü, 2 yurt dışı fuarına hazırladı.

2003 Yılında fuarcılık sektörü ile tanıştı. 2003-2007 yılları arasında NTSR Fuar ve Gösteri Hizmetleri AŞ’de Interlight Aydınlatma, Growtech Seracılık, Tarım ve Exposhiping Europort Gemi Sanayi sektörü fuarlarının Proje Müdürlüğünü yürüttü.

2008 -2011 yılları arasında ANFAŞ Antalya Fuarcılık Yatırım AŞ. de Fuarlar Koordinatörü olarak çalıştı. Antalya’da düzenlen Hotel Ekipmanları, Gıda, Yaş Meyve Sebze, Sağlık Turizmi, Belediye Ekipmanları gibi fuarların koordinatörlüğünü yürüttü.

2011-2016 yıllarında kendi şirketi Agoras Fuarcılık Hizmetleri Ltd. Şti’ni kurarak, Florplant Süs Bitkileri ve Peyzaj Mimarlığı, Cosmoshow Kozmetik Fuarı, RENSEF Yenilenebilir Enerji Sistemleri ve Enerji Verimliliği, SATEF Seyahat Acenteleri ve Tedarikçileri Fuarı gibi fuarları başattı. Farklı sivil toplum örgütleri ile fuarlar geliştirdi.

2016 -2019 yılları arasında dünya devi UBM Fuarcılık’ın İstanbul ofisinde, CPHI Istanbul İlaç Bileşenleri Fuarı, Fi İstanbul Gıda Bileşenleri, Istanbul Light fuarlarının tam zamanlık olarak Fuar Danışmanlığı / Fuar Marka Direktörlüğü görevini yürüttü.

Dünya Fuarcılık devi UBM’in bir başka dünya devi Informa tarafından satın alınması sonucunda görevinden Ayrılan Mehmet DÜKKANCI, 2019 başından itibaren fuar katılımcısının fuardan verim alması için nasıl hazırlanması gerektiğine dair 16 yıllık fuarcılık deneyimlerini katılımcılara aktarabilmek amacıyla hazırlık çalışmalarını yürütmektedir. Fuarista Markası altında hizmet vermeye hazırlanan Dükkancı, konu ile ilgili kitap yazım çalışmalarını yürütmekte ve eğitim programı hazırlıklarına devam etmektedir.

Mehmet Dükkancı, Anadili Türkçe’nin yanısıra Yunanca ve İngilizce’yi de iyi derece yazıp konuşabilmektedir.

16 yıldır Fuarcılık sektöründe organizatör tarafında edindiği deneyimleri, katılımcı şirketlere aktarmak için hazırlanan DÜKKANCI, Fuardan verim almak için şirketlerin fuarı sadece 4 günlük bir telaş gibi görmeyip, öncesi ve sonrası ile birlikte bir kutlama, bir bayram gibi görmelerini ve fuar öncesinde de, fuar sırasında da, fuar sonrasında da doğru bir çalışma ile fuardan verim almanın mümkün olduğunu söylemektedir.

https://www.linkedin.com/in/dukkanci/